A Boldogság Művészete című könyvében, a Dalai Láma számos titkot árul el a beteljesült életről. A lenti 8 pontban bemutatjuk azokat a pontokat, amelyekről ez a szép lélek úgy gondolja, elengedhetetlen a boldogsághoz. Kérdést kapunk arról, hogy miért olyan fontos az együttérzés és az intimitás, valamint, hogy hogyan tudod átlépni a nehéz pillanatokat.
Az anyagi világ dolgai ugyan rövidtávon okozhatnak némi boldogságot, hiszen ki ne örülne ma annak, ha megnyerné a lottó főnyereményt. De ez a boldogságérzet elég hamar képes tovatűnni. Az igazi boldogság nyitja a gondolatokban, az agy bugyraiban rejlik, hiszen ha tudatosan mindennap megpróbáljuk a rossz gondolatokat kizárni fejünkből és csak a jóknak engedünk teret, akkor boldog életünk lesz, függetlenül a „külső” világ körülményeitől.
2. Fejlesszük az együttérző-készséget
Ha valakivel szemben együttérzőek és segítőkészek vagyunk, akkor ez a fizikailag és lelkileg is feltölt bennünket. Hogy sikeresen fejlesszük ezen készségünket, igyekezzünk minél mélyebben megismerkedni a körülöttünk lévő emberekkel.
3. Építsünk ki szoros emberi kapcsolatokat
A teljes élet, és boldogság nagyban függ attól, hogy hány közeli embert, barátot tudhatunk magunk mellett. A Dalai Láma szerint törekedjünk szoros emberi kötelékek kialakítására, amely úgy a fizikai, mint a mentális egészségünknek is jót tesz.
4. Evezzünk a spiritualitás vizeire
Az embereknek meg kell ismerkedniük azzal a nézettel, vallással, látásmóddal, amelyben hinni tudnak, ez egy nagyon fontos kérdés, hogy valaki boldog tud-e lenni. A legtöbb boldog, lelki egyensúlyban élő ember, vallásos családból származik.
5. A szenvedés is az élethez tartozik
Egyes emberek nem képesek megérteni, elfogadni a szenvedést. Mindenki egyszer megöregszik, amikor már jönnek a betegségek, szervi bajok, nehézségek, de ez hozzátartozik az élethez. Aki ezt nem tudja elfogadni, és inkább nem foglalkozik ezzel a kérdéssel, csak ideiglenesen képes enyhíteni saját szenvedésén.
6. Iktassuk ki a negatív érzelmeket
A gyűlölet, a félelem megakadályoznak abban, hogy boldogok legyünk. Inkább koncentráljunk a jó dolgokra, az együttérzésre, szeretetre, türelemre, jószívűségre.
7. A pohár félig van tele
Az optimizmus nagyon sok nehézségen képes átsegíteni. Az élet nem nevezhető igazságosnak, de nagyjából egyforma arányban történnek velünk jó, illetve rossz dolgok. Gondoljunk a pozitívumokra, lássuk meg azokat is a mindennapjaink során, hiszen léteznek.
8. Becsüld önmagadat
A tibeti szerzetesek előtt ismeretlen fogalom az önutálat. Meditációval csakis a jó dolgokra koncentrálnak. A Dalai Láma szerint mindenkinek értékelnie, becsülnie kellene magát. A ember nem csak hibából, negatívumokból áll, hanem sok jó tulajdonsággal is rendelkezik, és ezt kell észrevenni.
0 commenti:
Posta un commento