1. Udvariatlan köszönés
A köszönés olyan, mint a névjegyed: ezt teszed le annak a személynek a virtuális asztalára, akivel meg szeretnél ismerkedni. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ne tedd tönkre egy perc alatt a rólad kialakult képet egy udvariatlan köszönéssel, esetleg a köszönés teljes hiányával. Légy egyszerű, de barátságos: add meg a tiszteletet a másiknak!
2. Helyesírási hibák
Egy magára valamit is adó illető mindig elolvassa a levelét, mielőtt elküldi azt a választottjának. Ha a mondanivalód tele van helyesírási hibával, akkor azt sugallod, hogy abszolút nem érdekel, mit gondolnak rólad, és milyen üzenetet közvetítesz magadról. Vagy, ami még rosszabb: egyszerűen fogalmad sincs arról, milyen borasztó a helyesírásod.
3. Túlzott bizalmaskodás
Természetesen nem olyan stílusban kell fogalmaznod, mintha egy hivatalos levelet írnál, de a túl bizalmaskodó hangnem sem szerencsés. Nyomulósnak, rámenősnek tűnhetsz, ha egy szuszra elmondod az egész életedet, vagy rögtön megkérdezed, mikor vesztette el a másik a szüzességét.
4. Magyar helyett angol
Mivel Magyarországon élsz, semmi értelme telehalmozni angol szavakkal a leveled – még akkor sem, ha történetesen jól nyelvérzéked van. Hivalkodó és fölösleges, ráadásul se nem fiatalos, se nem vagány. Van egy közös nyelvetek, ne szégyelljétek használni!
5. Figyelmetlenség
Mielőtt írsz valakinek, evidens, hogy átolvasod az adatait, a profilját, és begyűjtöd róla azokat az információkat, amikre utalhatsz, amikre hivatkozhatsz a leveledben. Ez a kedves gesztus azonban nem ér semmit, ha elrontod a választottad nevét, vagy rosszul emlékszel erre vagy arra az adatra. Ne légy figyelmetlen!
0 commenti:
Posta un commento